Zamki, pałace i dworki, nieskażona przyroda, ptaki, których nie zobaczymy nigdzie indziej, czyste jeziora, po których można żeglować czy pływać statkami pasażerskimi i w których bez obaw mogą kąpać się nawet dzieci, a do tego przemili mieszkańcy i świetna baza noclegowa – to sprawia, że Mazury, zwłaszcza w sezonie żeglarskim, są tak chętnie odwiedzane nie tylko przez naszych rodaków, ale także turystów z zagranicy. Tutaj to nie dobra pogoda jest gwarancją świetnej zabawy, ale dobry hotel na Mazurach, w którym cieszyć się można komfortem, znakomitymi posiłkami oraz fantastyczną obsługą.

Dzika przyroda, setki jezior, raj dla żeglarzy

Wybierając się na Mazury warto wziąć pod uwagę okolice Giżycka. To niewielkie miasto jest stolicą żeglarstwa, ale także miejscem, w którym funkcjonowały przez ponad 600 lat kultura niemiecka, polska i litewska, w którym mieszkali protestanci obok katolików, w której do dzisiaj dzięki temu możemy zwiedzać zabytki naznaczone różnymi kulturami, a także pozostałości po panowaniu krzyżackim. Jednak nie trzeba szukać noclegu w samym centrum miasta. Przecież można do niego dojechać albo nawet dojść piechotą, jeśli lubimy maszerować. Przy drodze krajowej numer 59 leży wieś Wilkasy. Oaza spokoju na brzegach jeziora Tajty i Niegocin. Wynajmując pokój w hotelu Tajty mamy więc zaledwie 3 kilometry do Giżycka, a jednocześnie na każdym kroku obcujemy z przyrodą i możemy chłonąć ciszę. Są tutaj zarówno warunki do wypoczynku we dwoje, rodzinnych wakacji, spotkań służbowych, jak i po prostu do noclegu podczas podróży. Komfortowe pokoje, restauracja, sushi bar oraz tawerna przyciągają świeżym jedzeniem, bogatym menu i szerokim wyborem napojów. Oczywiście ten hotel na Mazurach jest też znakomitym punktem noclegowym dla żeglarzy. Położony nad jeziorem dysponuje mariną, a nieopodal wypożyczalnia sprzętu umożliwia uprawianie sportów wodnych także tym, którzy sami nie dysponują żadną łódką.

Niepowtarzalne zabytki na niepogodę i słońce

Warto przypomnieć, że Mazury to nie tylko lasy, woda i wiatr w żaglach. To także liczne zabytki, które zwiedzać można niezależnie od temperatury powietrza, wody i siły wiatru. W Giżycku twierdza Boyen czy zamek krzyżacki, most obrotowy na kanale Łuczańskim, liczne okoliczne pałace, zamczyska, ale także śluzy i kanały to żywe pomniki historii oraz świetna lekcja z zakresu inżynierii dla małych i dużych turystów. Dojechać do nich można koleją, samochodem czy rowerem. Tutaj nie można się nudzić! Wybierz dobry hotel – Mazury czekają.