Wielkanoc to święta niezwykle pogodne, często pachnące już wiosną, ale przede wszystkim rodzinne. Można je spędzić na wiele sposobów, chociaż są osoby, które nie wyobrażają sobie pobytu świątecznego z dala od domu. Jednak to nie miejsce czyni wielkanocne uroczystości wyjątkowymi, ale ludzie, z którymi spędza się czas. Udana Wielkanoc to taka, podczas której wszyscy wypoczywają, nie martwią się o sprzątanie, przyrządzanie posiłków, mogą spacerować do woli i zwiedzać piękne okolice. Mazurski hotel nad jeziorem oferuje święta spokojne, radosne, bez trosk, ale w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

Kiedy jest Wielkanoc?

Święta Wielkanocne są najstarsze i najważniejsze wśród wszystkich obrządków chrześcijańskich. Obchodzimy je w Polsce na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Rozpoczynają się mszą świętą w Wielki Czwartek, a kończą w Wielką Niedzielę, chociaż także poniedziałek jest dniem wolnym od pracy i świątecznym. Wielkanoc to święto ruchome, a jego data przypada najwcześniej 22 marca, najpóźniej 25 kwietnia, dlatego co roku warto sprawdzić, kiedy czeka nas kilka dni wolnych od pracy. Są one znakomitą okazją, by wyjechać za miasto. Nie trzeba rezygnować wtedy z dni urlopowych ani spędzać wielu godzin w podróży. Do hotelu na Mazurach, kilka km od Giżycka łatwo można dotrzeć z największych polskich miast.

Okazja do odpoczynku

Oczywiście obchody Wielkiej Nocy to zawsze okazja do spędzenia czasu rodzinnie. Jednak kiedy spędzamy ten czas w domu, zwykle kojarzą się z przedświątecznymi porządkami, godzinami spędzonymi w kuchni i ciągłym przygotowywaniem poczęstunków dla gości. Można je jednak spędzić poza domem, w świetnych warunkach, na Mazurach, które słyną z czystego powietrza, pięknych widoków i znakomitych terenów do uprawiania sportów wodnych. I chociaż sezon na Mazurach zaczyna się później niż w Wielkanoc, to jednak nasz hotel położony blisko Giżycka, przyjmuje gości przez cały rok.

Co można robić na Mazurach?

Hotel na Mazurach to świetne miejsce na spędzenie rodzinnych świąt. Zarówno infrastruktura, jak i pracownicy sprawiają, że hotel odpowiedni jest dla dzieci, rodziców czy dziadków. Specjalnie na wielkanocne święta przygotowano atrakcje w postaci pysznych posiłków, animacji, zabaw tanecznych. Goście mogą korzystać z hotelowego SPA oferującego relaks w saunie fińskiej oraz Bani Mazurskiej, czy wyjątkowo przyjemne masaże i zabiegi pielęgnacyjne. W okolicy mazurskiego jeziora jest też wiele terenów spacerowych, park wodny i linowy czy mini zoo z kucykami. To oznacza, że pobyt w Giżycku może być powiązany nie tylko z wypoczynkiem i jedzeniem, ale także aktywnością sportową i zwiedzaniem. Rodzice zaś mogą odetchnąć, gdy oddadzą swoje dzieci w ręce animatorów, którzy przygotują z maluchami tradycyjne pisanki czy upieką kiełbaski w ognisku.

Przepiękne widoki, bliskość jednego z najbardziej atrakcyjnych mazurskich jezior właściwie na wyciągnięcie ręki, czyste powietrze, tereny pełne dzikich zwierząt – oto miejsce, które jest idealne, by spędzić rodzinne święta. Zwłaszcza że wczesna wiosna na Mazurach jest niezwykle urokliwa, a same okolice nie są jeszcze przesadnie zatłoczone.

Sprawdź ofertę na stronie Hotelu Tajty