Udany urlop z dziećmi to nie lada wyzwanie organizacyjne dla rodziców. Wybór miejsca, do którego wybierze się cała rodzina powinien być podyktowany nie tylko ceną, ale także odległością, jaką trzeba pokonać z domu do miejsca noclegowego oraz atrakcjami, jakie czekają na każdego członka rodziny w punkcie docelowym. Jeśli boimy się długich podróży z dziećmi, które nie zawsze dobrze znoszą oczekiwanie w kolejkach na lotnisku, wielogodzinne podróże pociągiem czy stanie w korkach przed bramkami na autostrady warto wybrać się z dziećmi na Mazury. Dobry hotel dla dzieci na Mazurach to gwarancja zabawy dla całej rodziny niezależnie od pogody.

Czysty kontakt z przyrodą

Mazury to Zielone Płuca Polski, a setki małych i dużych jezior tworzą malowniczy krajobraz. Zabierając tutaj pociechy, zwłaszcza te, które na co dzień mieszkają w mieście, w bloku z betonowej płyty, zapewnimy im żywy kontakt z czystą przyrodą. Dzieci mogą zobaczyć tutaj zwierzęta, których nie zobaczą nawet w zoo: bociany, czaple, kormorany, bieliki i orły, żółwie błotne, wydry i bobry, piękne motyle i nietoperze. Ponieważ nie brakuje tutaj marin, cichych przystani, szkółek żeglarskich i wypożyczalni sprzętu, dzieci mogą się oswoić z wodą, nauczyć żeglować, wiosłować, zdobyć patent żeglarza. A życie na wodzie to świetna szkoła kształtująca charakter, odporność na stres, ucząca odpowiedzialności i porządku. Ponadto podróżowanie po Mazurach przybliży dzieciom historię, zwłaszcza tę z okresu Średniowiecza, a także zaznajomi z wieloletnimi technicznymi rozwiązaniami (most obrotowy, śluzy, kanały), które umożliwiają ludziom żeglowanie do dzisiaj. Hotel dla dzieci na Mazurach to także świetne miejsce do wędkowania, grzybobrania, jazdy na rowerze. Istny raj dla rodzin aktywnych, chcących odpocząć w samym centrum natury.

Hotel pełen atrakcji

Planując wakacje warto wybrać hotel dla dzieci na Mazurach, który zapewni im także dodatkowe atrakcje. Hotel Tajty w Wilkasach, położony jest w pobliżu dwóch dużych jezior: Tajty i Niegocin. To pierwsze widać dokładnie z okien pokojów. Hotel oferuje nie tylko atrakcyjne ceny za noclegi najmłodszych, ale także przygotował park linowy, mini zoo z kucykami, konikami i kozami, plac zabaw, dmuchane zamki i trampoliny. Nieopodal znajduje się piaszczysta plaża, park wodny, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, a w Giżycku oddalonym od wsi Wilkasy o 3 km działa kryte lodowisko i Wake Park. Są tu więc atrakcje dla małych i dużych gości hotelu na Mazurach.