Na wakacje czekamy cały rok. Nie dość, że są latem, kiedy wreszcie jest szansa na słońce i wysokie temperatury, to cała przyroda zachwyca i można korzystać ze sportów wodnych. W wakacje wiele rejonów Polski zapełnia się turystami, którzy bardzo chcą wypocząć poza domem. Jednym z takich miejsc są Mazury – kraina tysiąca jezior, łąk, lasów, miejsce wciąż naturalne, ale znakomicie przygotowane na przyjazd dzieci, rodziców i seniorów.

Co robić w wakacje?

Uczniowie mają 2 miesiące wakacji, od końca czerwca do końca sierpnia, studenci aż 3 miesiące, bo na uczelniach stawiają się dopiero 1 października. Jednak dorośli zwykle korzystają z 2-3 tygodni wolnego. To jedyny okres w roku, kiedy na wiele dni mogą oderwać się od pracy i codziennych trosk, kiedy ładują swoje życiowe akumulatory, mają czas dla rodziny, w szczególności dla swoich pociech. Wakacje to okazja do długiego snu, spotkań towarzyskich, jedzenia poza domem, ale także do uprawiania sportów wszelkiego rodzaju, do spacerów, zwiedzania, pływania żaglówką czy wpław. Wakacje spędzone w Polsce to bezpieczny i tani sposób na wypoczynek. W naszym kraju nie brakuje miejsc, które urzekają swoją dziką naturą, przyciągają zabytkami i atrakcjami. Żeby spędzić wyjątkowe wakacje, warto wybrać się do dobrego hotelu na Mazurach, który nie tylko zapewni nam wygodne łóżka w przestronnych pokojach, ale także przepyszne posiłki i wiele atrakcji.

Dlaczego warto wybrać hotel na Mazurach?

Hotel nad mazurskim jeziorem Tajty, zaledwie kilka kilometrów od Giżycka, to świetna baza wakacyjna. Ponieważ hotel jest znakomitym miejscem dla dzieci, zarówno z powodu nowoczesnej infrastruktury, ale także oferowanych przez doświadczonych animatorów usług, bezstresowo można spędzać w nim czas także z najmłodszymi. Rodzice małych dzieci wiedzą, jak trudno jest wypocząć w ciągłym towarzystwie swoich pociech. W hotelu na Mazurach jest to jednak możliwe. Dzieci uczestniczą w specjalnych zajęciach, a rodzice w tym czasie mogą korzystać z hotelowej strefy SPA, spacerować po okolicy, czy wybrać się na rowerową wycieczkę. Samo Giżycko, do którego z hotelu można dojechać samochodem, taksówką czy autobusem, to miasteczko niewielkie, ale pełne marin, knajpek i zabytków, takich jak Twierdza Boyen czy zamek krzyżacki. Pozostając w pobliżu hotelu, można i tak świetnie się bawić wypożyczając sprzęt wodny, decydując się na przejście drogą w parku linowym lub skorzystać z kąpieli – podczas ładnej pogody w jeziorze, a podczas deszczu w parku wodnym. Mazury to też prawdziwa mekka grzybiarzy i wędkarzy, a okolice hotelu można zwiedzać na własnych czy wypożyczonych rowerach.

Niewątpliwą zaletą pobytu wakacyjnego w hotelu na Mazurach jest także kuchnia. Śniadania, obiady i kolacje można wykupić w tawernie i cieszyć się zróżnicowanymi, ale zawsze smacznymi posiłkami, a także świeżą rybą, która tutaj jest najsmaczniejsza i najzdrowsza. A samodzielne złowienie i uwędzenie jakiegoś okazu to powód do wyjątkowej dumy.