Konferencje są niezwykle popularną z biznesie metodą omawiania bieżących wydarzeń, ustalania sposobów współpracy, czy przekonania niezdecydowanych do swoich racji. Konferencje mogą odbywać się zarówno w obszarze jednej firmy, jak i wielu, mogą mieć charakter informacyjny, naukowy, polityczny. To taka dosyć sztywna definicja, ale kryć się za nią mogą przeróżne spotkania: bardziej lub mniej oficjalne.

Najważniejszy jest komfort i miła atmosfera

Uczestniczenie w konferencji to część pracy, ale także świetna okazja do poznania swoich współpracowników, kolegów z branży, konkurencji, platforma do wymiany poglądów, zdobycia szerszej wiedzy, przedstawienia swoich produktów, pomysłów, planów. A do tego okazja do towarzyskiego spotkania, większego zintegrowania się, poznania mocnych i słabych stron zespołu czy poszczególnych jego członków. Ważne jest jednak, by przebiegała w miłej atmosferze, w komfortowych warunkach, by była przygotowana profesjonalnie, dopięta na ostatni guzik, by nikt nie odczuwał nadmiernego zmęczenia czy niewygody. Dla wielu osób ważne jest także by był czas na relaks, zabawę, odpoczynek, by znaleźć moment na zebranie myśli i w razie trudnych negocjacji móc oderwać się od problemów, by w ciszy poszukać rozwiązania. Kto nigdy nie brał udziału w biznesowych czy naukowych spotkaniach może myśleć, że to fanaberia, jednak odpowiednie okoliczności i właściwa atmosfera konferencji ma naprawdę duże znaczenie.

Spotkania w hotelu nad jeziorem Tajty

Dlatego też w szczególności warto rozważyć organizację konferencji na Mazurach. Hotel Tajty umożliwia organizację spotkań i konferencji na Mazurach w wyjątkowym miejscu. Wilkasy to mała wieś oddalona o 3 kilometry od centrum Giżycka – mazurskiego miasteczka z przystanią i wieloma atrakcjami. Konferencje na Mazurach odbywają się więc na uboczu, ale w miejscu, do którego dojechać można wygodnie samochodem. Nieopodal hotelu jest przystań dla żaglówek, z części pokojów widok na przepiękne jezioro, do dyspozycji gości restauracja i tawerna z bogatą ofertą dań i napojów. Właściciele obiektu zadbali o to, by do dyspozycji gości były cztery sale konferencyjne o różnej wielkości, miejsca noclegowe oraz parkingowe. W spotkaniach może wziąć udział nawet pół tysiąca osób. I to w komfortowych warunkach, z regularnym serwisem kawowym, z klimatyzacją i niezbędnym do prezentacji sprzętem. Po konferencji jej uczestnicy mogą skorzystać z atrakcji, jaką są sauna, bilard, sala masażu czy siłownia. Zresztą już sama okolica zachęca do spacerów, biegania, aktywnego wypoczynku lub wyciszenia się nad brzegiem jednego z wielu okolicznych jezior.