Majówka to okres na początku maja, kiedy Polacy chętnie korzystają z dni wolnych. 1-3 maja to często moment, kiedy firmy skracają czas pracy albo zamykają drzwi dla klientów. Można z tej okazji skorzystać z urlopu i spędzić nawet tydzień lub 10 dni poza domem. Majówka to okazja do odpoczynku, ale też do wycieczek krajoznawczych, rodzinnej zabawy, na którą normalnie nie ma niestety czasu. Warto wyjechać z domu, na przykład do hotelu na Mazurach, w pobliżu Giżycka. Hotelu z widokiem na piękne jezioro Tajty.

Co świętujemy podczas majówki?

Majówka to trzy świąteczne dni, z których 1 i 3 maja są dniami wolnymi od pracy. 1 maja obchodzimy Święto Pracy, zwane inaczej Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy. W naszym kraju obchodzono je uroczyście od lat 50. ubiegłego wieku, kiedyś kojarzyło się jednak z przymusowymi pochodami. Dzisiaj to czas wesołych spotkań rodzinnych, maszerowania po miastach, ale także grillowania czy zawodów sportowych. 2 maja to Dzień Flagi RP. 3 maja to kolejne wyjątkowe dla Polaków święto, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990. Przypomina ono o rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów – pierwszego takiego dokumentu w Europie. Święta te, chociaż w kalendarzu wypadają różnie – czasami w weekend, innym razem w środku tygodnia, zwykle zwane są też długim weekendem majowym, ponieważ wystarczy wziąć kilka dni wolnego, by zyskać dłuższy urlop wypoczynkowy.

Dokąd pojechać na majówkę?

Majówkę oczywiście można spędzić w domu, pójść na miejską defiladę czy spotkać się z przyjaciółmi. Warto jednak wykorzystać ten czas i wyjechać na weekend na Mazury. Jeśli skorzystamy z oferty hotelu na Mazurach, można nie tylko pooddychać czystym powietrzem, ale także nie trzeba się martwić o posiłki czy organizowanie zabaw dla dzieci. Dobrze przygotowana majówka w hotelu na Mazurach oznacza, że goście mogą korzystać z przepysznych posiłków, dzieci bawią się w swoim gronie pod okiem animatora, seniorzy mogą spacerować w okolicy. Osoby, które przede wszystkim cenią sobie aktywny wypoczynek, mogą spędzać czas na wodzie, w parku linowym, parku wodnym, jeździć na rowerach czy uprawiać nordic walking. Ponieważ mazurski hotel położony jest w okolicy Giżycka, nie brakuje tutaj też miejsc wartych odwiedzenia. Ponadto Mazury, chociaż latem tętniące życiem, wciąż są rejonem pełnym dzikich zwierząt, pieszych szlaków i gęstych lasów. Jeśli nie posiadamy własnej żaglówki czy łodzi, zawsze możemy wypożyczyć sprzęt wodny, skorzystać z rejsu po mazurskich jeziorach i kanałach, popływać kajakiem. I nawet pogoda nie może pokrzyżować planów. Hotel ze SPA i animacjami dla dzieci, oferujący wygodne pokoje i pyszne, przede wszystkim lokalne dania, to świetna baza dla rodzinnego pobytu. Nawet podczas deszczu można skorzystać z hotelowych atrakcji, dzieci pozostają pod opieką animatorów, a wieczorne spotkania przy pysznym jedzeniu i muzyce to doskonała okazja do integracji rodzinnej i poznania nowych osób z każdego zakątka kraju.

Sprawdź ofertę na stronie Hotelu Tajty