Lato na Mazurach to dla wielu osób spełnienie wakacyjnych marzeń. Kto by nie chciał wyrwać się z miasta na kilka tygodni, albo chociaż na kilka dni, by pożeglować, wykąpać się w jeziorze lub zjeść świeżą rybę, własnoręcznie złowioną z wiosłowej łodzi? Dlaczego jednak to właśnie Mazury latem przyciągają jak magnes, zarówno turystów z naszego kraju, jak i najdalszych zakątków świata?

Blisko cywilizacji, a jednak tak daleko od miasta

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest niezwykle popularnym regionem turystycznym. Cała mapa tego rejonu to siatka jezior i rzek, które przyczyniają się do uprawiania sportów wodnych, między innymi kajakarstwa i żeglarstwa, ale także jest tutaj cała masa szlaków turystyki rowerowej i pieszej, a na wzgórzach znaleźć można zamki krzyżackie z okresu średniowiecza, stare kościółki i inne zabytki, które warte są odwiedzenia. Są tutaj także liczne obszary chronione, w których nie brakuje rzadkich okazów roślin i zwierząt. W większych miejscowościach, w którym znajdują się duże porty zawsze się także coś dzieje. W każdym nie brakuje wesołego śpiewu, biesiadowania do białego rana, wspólnych ognisk z kiełbaskami i biwakowania pod gołym niebem. Na Mazurach jednak są także miejsca bardziej wygodne niż brzeg jeziora, w których można wygodnie przespać się w łóżkach, spędzić lato nad jeziorem nawet z małymi dziećmi albo romantyczny weekend nad brzegiem któregoś z tysiąca jezior.

Pokoje w pobliżu Giżycka

Aby lato na Mazurach było udane, możemy wybrać okolicę stolicy polskiego żeglarstwa – czyli Wilkasy w powiecie giżyckim. Od Giżycka tę małą miejscowość dzieli zaledwie 3 kilometry, więc jeśli tylko letnicy mają ochotę udać się do większego miasteczka mogą to zrobić autobusem, samochodem, rowerem czy na własnych nogach – to zaledwie godzinny spacer. Mazury można także opłynąć kajakiem czy żaglówką. Wilkasy są położone bowiem nad jeziorem Tajty. Z Tajty można kanałem przepłynąć na jedno z największych jezior mazurskich czyli Niegocin. I z Niegocina dalej i dalej. Tanie pokoje do wynajęcia są w Hotelu Tajty, właśnie w Wilkasach. Tanie, ale z wygodnymi łóżkami, z widokiem na jezioro, czyste, schludne, z przemiłą obsługą i możliwością wykupienia przepysznych śniadań oraz obiadokolacji, z wieloma atrakcjami dla gości, którzy chcą spędzić lato na Mazurach niezależnie od pogody i swoich możliwości finansowych. Żeby dobrze się bawić, nie trzeba nawet posiadać własnej żaglówki – wszelki sprzęt do zwiedzania, zarówno na lądzie, jak i na wodzie, można wypożyczyć na miejscu.

Close Menu