Nasz hotel swoją nazwę zawdzięcza swojej wyjątkowej lokalizacji. Obiekt znajduje się bowiem nad malowniczym Jeziorem Tajty leżącym na terenie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Akwen zachwyca swoim nieskazitelnym pięknem – bogata flora zachęca do odpoczynku nad wodą. To doskonałe miejsce dla każdego, kto ceni sobie ciszę, spokój i błogi relaks na łonie niemalże dziewiczej natury.

Jezioro Tajty znajduje się na południowy zachód od Giżycka. Jest to jezioro rynnowe, a to oznacza, że jest długie, wąskie, a momentami także bardzo głębokie. Jego długość szacowana jest na ponad 5 km, a maksymalna szerokość to 1,5 km. Głębokość zależna jest od miejsca pomiaru i jej średnia wartość wynosi 7,5 m. Głębokość maksymalna to jednak nawet 34 m (północny brzeg w okolicach wyspy Malinowa).

Cały akwen objęty jest strefą ciszy. Oznacza to, że obowiązuje tutaj zakaz pływania na silnikach spalinowych. Takie warunki sprzyjają odpoczynkowi na wodzie. Cisza i spokój sprzyjają też rozwojowi fauny – w jeziorze występują liczne gatunki ryb jak na przykład leszcze, okonie, szczupaki, węgorze, sandacze, płocie i inne. Dlatego jest to miejsce idealne dla pasjonatów wędkowania.

Obowiązuje tutaj strefa ciszy, co oznacza zakaz dla łódek i sprzętu na silnikach spalinowych. Bez problemu jednak można wybrać się na wycieczkę po jeziorze rowerem wodnym, kajakiem czy też łodzią wiosłową.

Jezioro Tajty to również liczne kanały, które łączą je z pobliskimi jeziorami, tzn. Niegocin (Kanał Niegociński) oraz Kisajno (kanał Piękna Góra).