Byłeś już w największych miastach Europy, na Bali i Teneryfie? A może Twoje wakacje to co najwyżej weekendowy wypad do kina i na kręgle? Chcesz zwiedzać, dotknąć zielonej trawy, pooddychać świeżym powietrzem, łapać wiatr w żagle.. dosłownie i w przenośni? Niezależnie od tego, czy lat masz 20 czy 120, czy byłeś już wszędzie, czy nigdzie, warto wybrać się na wschód naszego kraju, do krainy słynącej z setek czystych jezior. Wystarczy mapa, dobry hotel na Mazurach i sprawdzenie, jakie atrakcje czekają na nas w tym zielonym zakątku.

Woda, przyroda, zabytki

Na Mazurach największą atrakcją są oczywiście ciągnące się przez dziesiątki kilometrów jeziora połączone ze sobą malowniczymi przesmykami, kanałami i śluzami. Jednak nawet osoba, która cierpi na chorobę morską i nie wejdzie do żaglówki za żadne skarby, nie będzie się tutaj nudzić. Historyczną wizytówką regionu jest bowiem położona w Giżycku Twierdza Boyen. Powstała pod koniec XIX wieku budowla ma kształt gwiazdy i jest otwarta dla zwiedzających od rana do późnego wieczora. W tymże mieście jest także most obrotowy ważący 100 ton, ale którego budowa umożliwia jego otwarcie przez jedną osobę. W Giżycku odbywają się też regaty oraz Giżycki Tydzień Żeglarski. Z Giżycka blisko do miasta Ryn, w którym z kolei znajduje się zamek krzyżacki. Można tutaj uczestniczyć w zlotach rycerskich i innych imprezach, które nawiązują do czasów Średniowiecza. Jest to miasto przyjemne i spokojne… jak wszystkie miasteczka w na Mazurach, ale leży w tym samym powiecie co Giżycko. A pomiędzy nimi, jadąc drogą numer 59 znajdziemy się w Wilkasach. To niewielka miejscowość pomiędzy dwoma dużymi jeziorami: Niegocin i Tajty. Funkcjonujący tutaj mazurski hotel, to świetne miejsce na wypoczynek rodzinny, z przyjaciółmi czy przerwę podczas służbowej podróży.

Hotel w Wilkasach – oaza spokoju

Znajdujący się tutaj hotel na Mazurach zapewnia bazę noclegową dla żeglarzy, jak i miłośników odpoczynku w otoczeniu zieleni. Jest przyjazny zarówno osobom podróżującym służbowo po kraju, jak i rodzinom z dziećmi w różnym wieku. Ten uroczy hotel na Mazurach oferuje pokoje o zróżnicowanej wielkości, dobrze wyposażone, zapewnia różnorodne potrawy w restauracji i tawernie, organizuje sobotnie spotkania przy grillu. Na nudę nie mogą narzekać ani dorośli, ani dzieci, a spokój, okoliczna przyroda i piękny widok na jezioro Tajty przekonają każdego do wybrania się na urlop właśnie w okolice Giżycka.