Mazury to malownicza kraina pełna jezior, kanałów, marin, przy których cumują jachty i małe żaglówki. Miejsce, w którym wciąż można oddychać świeżym powietrzem i cieszyć się kontaktem z żywą przyrodą. Praktycznie przez cały rok znaleźć można argumenty za tym, by spędzać urlop, weekend, wakacje nad wodami mazurskich jezior. A nawet gdy nie jesteśmy zaprawionymi żeglarzami, możemy skorzystać z rejsów statkiem i zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać: muzea, zamki, dworki, pałace.

Wybierz się w okolice Giżycka

Chociaż województwo warmińsko-mazurskie jest rozległe, ja w szczególności poleciłabym powiat giżycki. Jest on położony w wschodniej części województwa, w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, a na jego terenie znajduje się ponad 110 mniejszych i większych jezior, z czego najbardziej znane są jezioro Mamry oraz Niegocin. Statkami można z Giżycka dotrzeć do Mikołajek czy Węgorzewa, podziwiając Mazury z poziomu tafli wody. Jednak nie tylko jeziora i lasy są zaletą tego terenu. Kilkaset lat przenikania się różnych kultur: polskiej, litewskiej i niemieckiej odcisnęło piętno na architekturze i sztuce tego regionu. Znaleźć tutaj można nie tylko stare pruskie cmentarze, ruiny grodów, ale także pozostałości po panowaniu Krzyżaków, czyli zamek Ryn oraz zamek w samym Giżycku. Chociaż powiat giżycki to miejsce, w którym stworzono kilka rezerwatów przyrody, gdzie w jeziorach można łowić wiele gatunków ryb i gdzie główną atrakcją jest żegluga, to dojechać tutaj można zarówno koleją, jak i autobusem czy samochodem.

Hotel z widokiem na Tajty

Wybierając się na Mazury warto zarezerwować noclegi w atrakcyjnym miejscu. Atrakcyjnym nie tylko ze względu na położenie, ale także cenę, wyposażenie pokojów, jakość podawanych dań w restauracji czy przygotowanej oferty dla rodzin, osób w służbowej podróży albo szukających miejsca na urządzenie przyjęcia weselnego. Hotel nad jeziorem Tajty to propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę i marzą o odpoczynku na Mazurach. Noclegi w Wilkasach to sto miejsc w pokojach Hotelu Tajty, położonym zaledwie 3 kilometry od Giżycka. Ten nowoczesny hotel nad jeziorem zapewnia nie tylko świetną bazę noclegową dla żeglarzy, którzy swoje łodzie cumować mogą przy pobliskiej marinie, ale także dla całych rodzin. Nie zabraknie tutaj ani dobrego jedzenia od lokalnych producentów, także świeżych ryb, ani atrakcji w postaci wspólnego biesiadowania w otoczeniu pięknej przyrody, czy placu zabaw i mini zoo dla dzieci, ani spokoju i ciszy niezbędnych do wypoczynku, złapania oddechu, odskoczni od codziennego zgiełku miasta i pracy. To miejsce, które może być bazą wypadową do zwiedzania okolicy: rowerem, samochodem, pieszo, kajakiem, łódką, a nawet konno oraz domem na kilka dni czy tygodni.