Portowe restauracje, czy raczej karczmy, kierowane głównie do żeglarzy, rybaków lub osób związanych z trybem życia nad wodą, były kiedyś ogromnie popularne. Można było w nich zjeść obfity posiłek, napić się lokalnych trunków z przyjaciółmi oraz odpocząć się po trudnych dniach spędzonych na pracy. Tawerny to miejsca szczególnie związane z miejscowościami nadmorskimi oraz znajdującymi się przy jeziorach lub rzekach – wszędzie tam, gdzie były porty. Mazury słyną z oryginalnych karczm, gdzie oprócz tradycyjnych mazurskich potraw goście mogą zanucić szanty, czyli pieśni żeglarzy Wielkich Jezior.

Tawerny dzisiaj

Niestety, niewiele pozostało już takich miejsc, jak portowe karczmy. W Hotelu Tajty chcemy jednak kultywować tradycję tych wspaniałych miejsc także w dzisiejszych czasach. Łączymy zatem obyczaje z nowoczesnością – nasz hotel jednocześnie spełnia wszystkie standardy związane z komfortowym pobytem na miarę XXI wieku, zapewniając wygodne pokoje oraz SPA, ale także dba o dziedzictwo Mazur. Z tego powodu na terenie Hotelu Tajty, tuż obok jeziora powstało unikalne miejsce. Mazurska tawerna jest do Państwa dyspozycji – tutaj czuje się klimat Mazur!

Nasze menu

W mazurskiej karczmie zjedzą Państwo najlepsze przysmaki, odpoczną i pobawią się przy tradycyjnych szantach! Nasza pizza prosto z pieca z pewnością zadowoli każdego Gościa. A może mają Państwo ochotę na ryby lub mięso prosto z grilla? Jesteśmy pewni, że każdy Gość spędzi z nami wspaniałe chwile przy pysznym jedzeniu i tradycyjnej muzyce w samym sercu Pojezierza Mazurskiego!

Menu hotelowej kuchni
Karta win
Pizza z pieca