Spotkanie naukowe czy biznesowe to najczęściej wielogodzinne negocjacje, wykłady, dysputy. Nie sposób przetrwać konferencję, gdy odbywa się ona w nieklimatyzowanych pomieszczeniach, gdy nie ma ciepłego posiłku, kawy albo, gdy za oknem słychać pędzące samochody czy odgłosy robót drogowych. Dlatego wybierając salę konferencyjną warto wybrać tę, która umożliwi zapewnienie wszystkim uczestnikom konferencji wszelkie wygody.

Pięknie jest na Mazurach
Jest takie miejsce, do którego każdy chętnie pojedzie na konferencje. Mazury to miejsce bardzo atrakcyjne, położone w wschodniej części Polski, ale dobrze skomunikowane z resztą kraju, a jednocześnie zawsze kolorowe, piękne o każdej porze roku, idealne do odpoczynku i pracy. Mazury słyną z jezior, mniejszych i większych, połączonych ze sobą przesmykami i kanałami, ale to także region pełen zabytków, uwielbiany przez żeglarzy, wędkarzy i letników. Wielkie Jeziora Mazurskie to siedliska rzadkich ptaków, takich jak kormoran, perkoz, czapla czy łabędź niemy, żyją tam także bieliki czy bociany czarne. Spacerując po Mazurach natknąć się można na żółwie błotne, łosie, bobry, wydry i nietoperze. Głównymi ośrodkami są Pisz, Węgorzewo, Mikołajki i Giżycko. I właśnie na okolice tego ostatniego miasta zwróciłabym uwagę, ponieważ zaledwie 3 km od jego centrum, przy drodze S59 w Wilkasach, tuż nad jeziorem Niegocin oraz Tajty funkcjonuje hotel, który oprócz pokojów dla gości zapewnia także sale na konferencje. Mazury więc można odwiedzić nie tylko z rodziną podczas sezonu żeglarskiego, ale także służbowo.

Klimatyzowane sale i mnóstwo atrakcji
Hotel Tajty oddaje gościom do dyspozycji aż cztery klimatyzowane sale konferencyjne na Mazurach. Każda jest zróżnicowana pod względem wielkości, ale w każdej można liczyć na wygodę, sprzęt niezbędny do prezentacji oraz na serwis kawowy. Do dyspozycji gości są także pokoje noclegowe oraz miejsca parkingowe. Ponieważ hotel mieści się nad jeziorami, w małej miejscowości Wilkasy, w czasie przerw czy po spotkaniach biznesowych lub naukowych można wybrać się na długi spacer po okolicy. Przy okazji konferencji na Mazurach skorzystać też można z sauny, masażu, zagrać w kręgle, albo spróbować dań z produktów od lokalnych producentów. Osoby interesujące się historią mogą z kolei udać się do Giżycka, by obejrzeć obrotowy most albo twierdzę Boyen albo do miasteczka Ryn, w którym znajduje się zamek krzyżacki. Hotel oferuje także miejsce na zabawę na świeżym powietrzu, która sprzyjać może integracji jak i rozluźnieniu atmosfery w przypadku przedłużających się negocjacji i dyskusji.