Zwiedzaj Mazury

Dlaczego warto odwiedzić Mazury?

Odpowiedzi na to pytanie jest tak wiele, że na wymienienie ich wszystkich nie starczyłoby całego dnia! Nasz Hotel w Wilkasach koło Giżycka to sąsiedztwo niepowtarzalnych w skali światowej jezior, a także bogata flora i fauna. Ulubione miejsce wszystkich fanów sportów wodnych – kajakarzy i żeglarzy. Krajobrazy zapierające dech w piersiach i liczne gatunki pięknych zwierząt. Nasz Hotel nad jeziorem – obojętnie czy chodzi o wypoczynek na Mazurach czy firmowe konferencje i szkolenia – zapewnia bliskość wielu atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W okolicy Naszego Hotelu na Mazurach znajduje się mnóstwo rozrywek i zabytków, które sprawią, że czas spędzony w Giżycku będzie obfitował w niezapomniane chwile.

Zabytki

Nasz Hotel w Wilkasach koło Giżycka to nie tylko otoczenie natury i pięknych lasów oraz jezior. To także miejsce, w którym zabytki pozwalają odkryć bogatą historię, której losy rozgrywały się na styku kilku kultur – pruskiej, litwińskiej i polskiej. Wśród najpopularniejszych pomników minionych dziejów warto zwrócić uwagę na:

 • Twierdzę Boyen – ta fortyfikacja wzniesiona w XIX wieku była centralnym punktem systemu obronnego Prus Wschodnich. Stanowi ona przykład doskonale zaplanowanej infrastruktury defensywnej, ale też cechuje się wieloma walorami estetycznymi – postawiono ją na planie gwiazdy, co robi szczególne wrażenie, gdy twierdzę obserwuje się z lotu ptaka. Dziś w obrębie murów znajduje się galeria z dziełami takich mistrzów jak Picasso, Durer czy Beksiński.
 • Wieżę Ciśnień – zwana też Wodną Wieżą, zaopatrywała jeszcze do niedawna całe miasto w bieżącą wodę. Budynek wznosi się na wysokość 25 metrów i został jakiś czas temu odrestaurowany. Obecnie na samej górze znajduje się kawiarnia oraz kilka lunet, przez które można podziwiać mazurskie krajobrazy.
 • Zamek Krzyżacki – wzniesiono go w średniowieczu, ponad sześćset lat temu. Położony jest w malowniczym miejscu, nad kanałem Łuczańskim, który łączy jeziora Niegocin i Kisajno. Zamek niedawno odnowiono i urządzono w nim hotel St. Bruno. Odtworzono również obiekty, które go otaczały. Obecnie jest to jedna z pereł Giżycka.
 • Kościół ewangelicki – podobnie jak wiele budynków z tamtych czasów i ta świątynia od XVII wieku, kiedy ją wybudowano, kilkakrotnie stawała w płomieniach pożarów i była odbudowywana. Jej neoklasycystyczną fasadę zaprojektował słynny artysta Karl Fryderyk Schinkel, który odcisnął olbrzymie piętno na oświeceniowym i romantycznym budownictwie niemieckim. Niewątpliwa atrakcja dla wszystkich wielbicieli historii architektury, którzy spędzają weekend na Mazurach.
 • Most obrotowy – wybudowano go na Kanale Łuczańskim. To fenomen w skali europejskiej, który liczy sobie już ponad 150 lat. Podobnie jak większość zabytków w tym regionie jest schedą po pruskiej myśli inżynierskiej. Ruchome przęsło posiada oryginalny sposób zwodzenia w bok, a nie do góry. Co więcej, tę ważącą ok. 100 ton konstrukcję może obsłużyć jeden operator!

Atrakcje

Nasz Hotel to miejsce i dla dzieci, i dla firm organizujących konferencje i szkolenia. Niezależnie od wieku, każdy, kto chce aktywnie spędzić weekend na Mazurach, nie będzie miał powodów do narzekań, wybierając jedną z poniższych atrakcji:

 • Parki linowy „Wiewióra” – to największy tego typu park na Mazurach. Znajdują się w nim 3 trasy o różnym stopniu trudności. W trakcie wspinaczki uczestnicy natrafiają na 50 różnych przeszkód, a także mają okazję odbyć 5 zjazdów tyrolkowych (z czego dwa są nad jeziorem). Trasa wznosi się na wysokość od 3 do 11 metrów nad ziemią, a jej pokonanie dostarcza niezapomnianych emocji!
 • Przystań w Giżycku – obojętnie czy chodzi o rejs statkiem, czy o wynajęcie żaglówki, lokalny port powinien zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednych turystów.
 • Spływy kajakowe – to oczywiście jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji, która ściąga do naszego hotelu w Giżycku co roku mnóstwo turystów. Liczne wypożyczalnie kajaków oferują spływy okolicznymi jeziorami. Ta forma zwiedzania pozwala dotrzeć w miejsca często niedostępne dla samochodów i pieszych, które kryją ostatnie dzikie i opanowane całkowicie przez przyrodę zakątki.
 • Rezerwat żubrów – atrakcja zoologiczna, której chyba nie trzeba nikomu polecać. Żubry to gatunek charakterystyczny dla tej części świata, niewystępujący nigdzie indziej. Organizując biznesowe konferencje na Mazurach, warto zadbać nie tylko o merytoryczne wykłady, ale też o relaks dla uczestników – może więc warto wybrać się do rezerwatu?
 • Safari – na ponad 100 hektarach lasów rozciąga się teren objęty ochroną, na którym żyje kilkaset dzikich zwierząt 24 różnych gatunków. Terenowe samochody zabierają turystów na wycieczkę, w trakcie której można podglądnąć m.in. dziki, jelenie, lamy i kozy żyjące w naturalnych warunkach.
 • Malownicze trasy rowerowe – dla każdego wielbiciela podróży na jednośladach tereny wokół miasta i okolicznych jezior będą okazją do niejednej eskapady. Jeśli ktoś nie posiada roweru, w centrum miasta znajduje się wypożyczalnia.
 • Narty biegowe – Giżycko to miejscowość, która nie tylko latem potrafi pozytywnie zaskoczyć swoich gości. W sezonie zimowym pobliskie lasy stanowią doskonałe tereny do organizacji wycieczek na nartach biegowych.

Więcej informacji na temat atrakcji w mieście i okolicy można znaleźć między innymi na oficjalnej stronie miasta Giżycko: